Aikataulu

Aikataulu 2019

Perjantai 16.8.2019

16.00 // Rosa Liksom: Finlandia - Kansallismaisema  // Kulttuurikellarin alakerta

17.00 // Vedenneito // Kuvalinna

17.00 // Genesis 2.0. // Kulttuurikellarin alakerta

18.00 // Mad House: Hikoileva maapallo // Satama

19.00 // Avajaisnäytös: Honeyland // Kuvalinna

19.30 // Mad House: kallio manninen // Kulttuurikellarin alakerta

20.00 // Metsänäytös * // Sulosaari

22.30 // Festivaaliklubi: Pietarin Spektaakkeli //  Kulttuurikellarin alakerta

Lauantai 17.8.2019

11.00 // Nukketeatteri: Pessi ja Illusia // m/s Puijo

11.00 // Taidetyöpaja // Satama

11.00 // Leffabrunssi: Kamchatka Bears. Life Begins // Kulttuurikellarin alakerta

12.00 // Keskustelu: Luontokuvat * // Kulttuurikellarin yläkerta

12.30 // The Lord Eagle + alustus *  // Kuvalinna

14.00 // Karhu // Kuvalinna

15.00 // Keskustelu: Ympäristöahdistus * // Kulttuurikellarin alakerta

16.00 // Human Nature // Kuvalinna

16.00 // Sieniretki // Miekkoniemi

16.00 // Näyttelyn avajaiset: Rosa Liksom *// Kulttuurikellarin yläkerta

17.15 // Rosa Liksom: Finlandia - Kansallismaisema // Kulttuurikellarin alakerta

18.00 // Attenborough’s Wonder of Eggs // Kuvalinna

18.00 // Dersu Uzala + luento * // Kulttuurikellarin alakerta

20.00 // Elokuvapiknik // Riihisaari

21.00 // Porkkana Unplugged // Kulttuurikellarin yläkerta

22.00 // Festivaaliklubi: Mikko Innanen //  Kulttuurikellarin alakerta

Sunnuntai 18.8.2019

11.00 // Nukketeatteri: Pessi ja Illusia // m/s Puijo

11.00 // Hyvin metsässä -keskustelu + Aistipolku * // Sulosaari

11.30 // Rölli-näytös // Kulttuurikellarin alakerta

12.00 // Toisissa tiloissa: Parikkalasta Elisenvaaraan  // Kulttuurikellarin yläkerta

12.30 // Youth Unstoppable + keskustelu * // Kuvalinna
13.00 // Älä odota kirjettä + alustus * // Kulttuurikellarin alakerta

13.00 // Mad House: Utopiakonsultaatio  // Satama

15.00 // Walkabout  // Kuvalinna

16.00 // Rosa Liksom: Finlandia - Kansallismaisema  // Kulttuurikellarin alakerta

17.00 // Woman at War // Kuvalinna

* Paikalla tekijä- tai asiantuntijavieraita

SINFF 2016